Opublikowano Dodaj komentarz

Dobra agencja eventowa – doradza, planuje, organizuje, koordynuje

Zadania, które spełnia agencja eventowa, są bardzo rozbudowane oraz zróżnicowane. Głównym celem takiej agencji jest tworzenie scenariusza eventu oraz dbanie o prawidłowy przebieg jego realizacji.

Agencja Eventowa – czym się zajmuje?

Organizacja imprez to dosyć tajemnicze stwierdzenie. Agencja eventowa ma bardzo szerokie pole do działania, a każdy event niesie ze sobą całkiem inne doświadczenia organizacyjne. Agencja eventowa może, zatem zorganizować tradycyjne przyjęcia oraz imprezy np. firmowe przyjęcie gwiazdkowe czy wesele, ale zajmie się także organizacją koncertu, pikniku czy festiwalu. Twórcze myślenie jest tutaj zdecydowanie w cenie. Forma i przekaz odgrywają równie istotną rolę. Coraz bardziej popularne są firmowe wyjazdy integracyjne, motywacyjne czy szkoleniowe. Ich organizację można zlecić właśnie agencji eventowej.

Do zadań organizatora eventu należy:

  • zarówno jego wcześniejsze zaplanowanie,
  • zorganizowanie,
  • jak i przeprowadzenie odpowiednich działań marketingowych.

Agencje eventowe pozwalają również na ogromną oszczędność czasu. Przy organizacji imprez na dużą skalę zaplanowanie i zorganizowanie wszystkich elementów wydarzenia może pochłaniać ogromną ilość czasu. Dużo wygodniej jest zlecić te zadania komuś innemu, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy znają ten fach od podszewki.

Jak wybrać dobrą agencję eventową?

Jeżeli decydujemy się na organizowanie imprezy, to z pewnością powinniśmy zatroszczyć się o wynajem firmy, która się tym zajmuje. Przed wyborem takiej agencji eventowej warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Jedną z nich jest doświadczenie takiej agencji. Przede wszystkim powinniśmy zorientować się, jak długo dana firma działa na rynku. Warto pamiętać o tym, że nic nie uczy bardziej, niż odpowiednio długi staż pracy. Dlatego też im dłużej agencja eventowa działa na rynku, tym większe prawdopodobieństwo tego, że świadczy wysokiej jakości usługi.

agencja eventowa, dobra, jak pracuje, jak wybrac

Ponadto fakt, że firma taka istnieje już jakiś czas świadczy o tym, że na pewno posiada ona klientów, z których się utrzymuje. Jeżeli chcemy jednak sprawdzić, czy klienci tacy byli na pewno zadowoleni z usług świadczonych przez daną agencję eventową, to warto poczytać na jej temat opinie w internecie. Nikt z pewnością nie oceni lepiej usług świadczonych przez firmę, niż osoby, które już z nich wcześniej korzystały. Kolejny elementem jest oczywiście cena, która z racji tego, że konkurencja jest duża, jest znacznie zróżnicowana. Ostatecznie więc można tej samej jakości usługi dostać w tańszych i droższych cenach.

Zapytanie do agencji eventowej – jak?

Podstawą wyceny wydarzenia są wszystkie niezbędne dane, jakie przekaże agencji eventowej klient. To po jego stronie leży bowiem sformułowanie odpowiedniego zapytania. Musi ono uwzględniać wszystkie niezbędne informacje dotyczące planowanego eventu, czyli liczby uczestników, charakteru zabawy, celu, jaki z jej pomocą chce osiągnąć klient, wreszcie posiadanego przez niego budżetu.

Dobrą agencję eventową wyróżnia umiejętność zbadania potrzeb klienta. Profesjonalny zleceniobiorca doprecyzuje najpierw, jaki ma być charakter imprezy (czy jest to zabawa masowa, firmowa, czy też promocyjna), dla kogo jest organizowana i co z jej pomocą chce osiągnąć klient. Na tej podstawie agencja będzie mogła zaplanować scenariusz przedsięwzięcia i tym samym koszty związane z jego przygotowaniem. To powinien być wyznacznik dla każdego zlecającego – warto zadbać o dobry początek komunikacji między Klientem a Agencją Eventową!

Zaplanujmy razem event – wyślij zapytanie!

Organizacja pracy agencji eventowej

  1. Pierwszym punktem, jakim zajmuje się agencja eventowa, jest plan eventu. Dla niektórych plan to absolutna podstawa i klucz do wszystkiego, dla innych strata czasu. Przy eventach jednak rzadko można sobie pozwolić na improwizację, zwłaszcza przy tych bardziej złożonych.
  2. Dalej należy zaplanować termin, miejsce, liczbę uczestników. Czasami wiemy dokładnie, co chcemy zrobić i szukamy odpowiedniego miejsca. Innym razem mamy upatrzone lub z góry narzucone miejsce i wtedy zastanawiamy się, co można tam zorganizować.

agencja eventowa, dobra, jak pracuje, jak wybrac

Często dobrze jest planować od końca:

przenosimy się do dnia eventu i zastanawiamy, ile wcześniej dany element składowy musi być wykonany, żeby w dniu eventu osiągnąć zamierzony cel. Bardzo ważnym elementem jest logistyka, rozmieszczenie atrakcji i ewentualny transport ludzi na event. Na samym końcu agencja eventowa odpowiada za koordynację i bezpieczny przebieg imprezy na miejscu.

Agencja eventowa – Mistrzowie Imprez

Mistrzowie Imprez to doświadczona agencja eventowa, która zajmuje się organizacją imprez, takich jak gale, konferencje, targi, pikniki firmowe czy imprezy tematyczne lub team building (integracyjne). Mistrzowie Imprez zapewnią niezapomniane kreacje eventowe w korzystnej cenie, a jednocześnie indywidualne podejście do każdego klienta.

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji!

Dodaj komentarz