Opublikowano Dodaj komentarz

Najlepsze praktyki i wskazówki dla pracowników zdalnych

integracja online

Praca zdalna może wydawać się jedną z najlepszych lub najgorszych decyzji, jakie podejmujesz w życiu zawodowym – kiedy dokonujesz takiej zmiany, sukces zależy od Twoich intencji i motywacji. Mając odpowiednie nastawienie i odrobinę cierpliwości, możesz wyruszyć w podróż, która pozwoli Ci dowiedzieć się wiele o poziomie energii, produktywności i środowisku, które zainspirują Cię. Niezależnie od tego, czy planujesz długo pracować w domu, czy wkrótce wrócisz do biura, cała ta samoświadomość może być bardzo cenna.

W Mistrzach członkowie zespołu mają doświadczenie w pracy zdalnej, więc oto nasze najlepsze wskazówki, jak czuć się produktywnym, energicznym i zmotywowanym podczas pracy w domu.

1. Stwórz optymalną przestrzeń roboczą

Po pierwsze: zdecyduj, jak skonfigurować moje domowe biuro. I nie myślimy tylko o konfiguracji technicznej. Weź pod uwagę środowiska, w których pracowałeś przez całą swoją karierę.

  • Co Ci się w nich podobało, a co nie?
  • Czy ważne jest, aby mieć dużo naturalnego światła?
  • A może rośliny wokół ciebie poprawiają Twoje samopoczucie?
  • Jakie krzesła są najwygodniejsze?

Stwórz listę ważnych cech biura i spróbuj stworzyć wygodną przestrzeń.

2. Ustal swoje rytuały, aby poczuć się lepiej

Ważne jest, aby mieć rutynę, która dodaje energii i pomaga uniknąć wypalenia i niepokoju. Przestrzegaj tych samych (lub podobnych) porannych rutynowych czynności, których używałeś podczas wchodzenia do biura. Jedyną rzeczą, która naprawdę powinna się zmienić, jest to, że zamiast wychodzić za drzwi, kierujesz się w stronę swojego miejsca pracy.

Stwórz kolejny rytuał na zakończenie dnia pracy. Wyjdź z domu, idź na spacer i wróć do swojego domu, abyś miał wrażenie, że skończyłeś ten rozdział dnia. Wtedy możesz zacząć żyć w domu zamiast pracować.

3. Zaplanuj swój dzień

Aby jak najlepiej wykorzystać swój dzienny harmonogram, zablokuj czas w swoim kalendarzu na różne zadania i spotkania.

Blokujemy czas na sensowną pracę. Podanie nazwy zadania lub po prostu powiedzenie, że jesteś „zajęty” w określonym czasie, wyraźnie pokazuje, że pracujesz nad dużym projektem lub zadaniem.

4. Wiedzieć, kiedy pracować, a kiedy nie

Ważne jest, aby ustalić najbardziej i najmniej produktywne godziny w ciągu dnia. Zaplanuj odpowiednio najważniejsze zadania. W domu łatwo jest przepracować się i spędzić trzy godziny na spotkaniach jeden po drugim lub godziny głębokiej pracy bez odpoczynku. Rób przerwy, aby uniknąć wypalenia i upewnij się, że zawsze monitorujesz poziom energii.

Kiedy pracujesz w domu, daj sobie swobodę zrobienia sobie krótkiej przerwy przez 20 minut. Twój mózg potrzebuje przerw, zwłaszcza po czymś takim jak rozmowa telefoniczna z klientem.

5. Zastosuj dodatkowe sposoby, aby być odpowiedzialnym

Odpowiedzialność może być najtrudniejszą częścią pracy zdalnej. Idealnie byłoby, gdybyś mógł samemu wystartować i zmotywować się, ale nie każdy rozwinął tę umiejętności. Dlatego ważne jest, aby stworzyć sposoby na pociąganie siebie do odpowiedzialności.

integracja online

6. Zainwestuj w siebie, aby zainwestować w swoją karierę

Pamiętaj, że praca zdalna nie oznacza, że ​​nie możesz robić postępów w karierze. Połącz się ze swoimi rówieśnikami w organizacji i społeczności lokalnej, znajdź sposoby na pozostanie widocznym w Internecie i – jeśli jesteś jedyną osobą zdalną – znajdź w biurze kogoś, kto może być Twoimi oczami i uszami, informując Cię o tym, czego może Ci brakować.

7. Co to jest zdalne budowanie zespołu?

Zdalne budowanie zespołu w procesie przekształcania poszczególnych pracowników w spójny zespół, który współpracuje w celu zaspokojenia potrzeb klienta, podczas gdy pracownicy działają w różnych lokalizacjach.

8. Sposoby na integrację zespołu online

Integracja online w dzisiejszych czasach to ważny aspekt budowania zespołu.

Turniej „kamień, papier, nożyce”

Otwórz swoje ulubione oprogramowanie do wideokonferencji i wypróbuj wirtualną wersję tej klasycznej gry w czasie rzeczywistym. Dwie osoby zmierzą się ze sobą, zwycięzca przechodzi do następnej osoby w drużynie i tak dalej. To świetny sposób, aby przetestować ludzkie odruchy, szybkość reakcji i zachęcić do spontaniczności. Może to być nawet świetna rozgrzewka przed burzą mózgów!

Poznaj historię życia w pięć minut

Jest to świetne ćwiczenie słuchania, tworzenia kopii lustrzanych, a także pomaga członkom zespołu w poznawaniu zainteresowań innych i budowaniu zespołu online. Aby zagrać, połącz ludzi w pary i ustaw zegar na pięć minut. Poinstruuj ich, aby opowiedzieli swojemu partnerowi całą historię swojego życia w tym czasie. Po pięciu minutach lub więcej słuchacz musi przekazać historię swojego życia z pamięci grupie biorącej udział w telekonferencji.

Lodołamacz uważności

W tym ćwiczeniu uczestnicy zapisują pomysły, myśli lub uczucia, które wnieśli na spotkanie. Ludzie często wchodzą na spotkania zestresowani zadaniami, nad którymi pracują lub innymi problemami. Pomaga im to sprawdzić się w sobie i przetworzyć te myśli i uczucia. Następnie zbierają odpowiedzi, co pozwala im zachować prywatność, a następnie skupiają się na zadaniach grupowych.

Dwie prawdy i kłamstwo

Ta popularna gra działa w ten sposób: każdy członek zespołu mówi grupie trzy stwierdzenia o sobie. Następnie reszta zespołu musi odgadnąć, które z trzech stwierdzeń jest kłamstwem. Może zachęcić współpracowników do zwracania szczególnej uwagi na osobiste cechy i historie. Oprócz dbałości o szczegóły zachęca również do skupienia się na spójności. Może to być fajna integracja online do grania podczas spotkania przy przerwie na kawę i zawsze skutkuje zabawną pogawędką.

Skojarzenia

Rozpoczynając od wyznaczonego tematu spotkania, wybierz frazę odnoszącą się do głównego tematu. Niech uczestnicy zapisują słowo, które im się kojarzy. Ta gra pozwala każdemu podzielić się wahaniami i oczekiwaniami, a następnie skupić się na zadaniu, które ma przed sobą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na integrację online!

Dodaj komentarz