Integracja online

Szukasz skutecznych rozwiązań budujących zespół, które pozwolą Ci połączyć pracowników?

Ponieważ Covid-19 zakłóca biznesy na całym świecie, większość zespołów została zmuszona do pracy zdalnej. Jak więc prowadzić gry integracyjne dla zespołów zdalnych?

Nie martw się! Zawsze możesz przeprowadzić wirtualne zajęcia w formie integracji online!

gra miejska online

Nasi doświadczeni animatorzy doskonale zadbają o interakcję z grupami i spełnią rolę zdalnych awatarów! W rękach uczestników pozostanie kierowanie ich ruchami i wsparcie w pokonywaniu kolejnych wyzwań!

Czy wyobrażacie sobie szkołę przetrwania w wersji online? Dołożyliśmy wszelkich starań, by przekuć te wyobrażenia w rzeczywistość – choć wirtualną, to nie mniej emocjonującą!

… kulinarne, browarnicze, bębniarskie i wiele, wiele innych – te formy integracji doskonale sprawdzają się również w formie online, pozwalając na przeżywanie doświadczeń w komfortowym otoczeniu!

Rozwiązywanie zagadek to nasza pasja! Nietrudno było więc przenieść je do aplikacji, pozwalających na zdalne rozszyfrowywanie najrozmaitszych łamigłówek. 

Czym jest wirtualne budowanie zespołu i integracja online?

Wirtualne budowanie zespołu to ciągły proces łączenia współpracowników wykonujących swoje zadania zdalnie. Pomoże Twojemu zespołowi osiągnąć głębsze więzi, tworząc środowisko współpracy, które jest podobne do środowiska biurowego!

Dlaczego wirtualne budowanie zespołu poprzez integrację online jest ważne?

Fizyczny dystans związany z pracą zdalną może szybko przekształcić się w dystans emocjonalny, co z kolei prowadzi do izolacji. A kiedy Twoi pracownicy poczują się odizolowani, nie będzie im wygodnie pracować razem z innymi członkami zespołu!

Dlatego ważne jest, aby stworzyć wygodne środowisko zespołowe, na którym mogą polegać pracownicy zdalni.

Działania związane z budowaniem wirtualnego zespołu składają się z kilku starannie zaprojektowanych strategii, gier i działań, które mają na celu zwiększenie interakcji międzyludzkiej w pracy wirtualnej. Pomoże to Twojemu zespołowi połączyć się ze sobą – sprawiając, że poczują się częścią społeczności!

Czego potrzebujesz do wirtualnego budowania zespołu?

Wirtualne budowanie zespołu nie wymaga wiele, ale potrzebujesz kilku rzeczy:

Lider

Wyznacz lidera, który ułatwi ćwiczenia budowania zespołu, na przykład kierownika projektu lub zespołu. Dlaczego?

Ponieważ to postać, którą rozpoznaje cały zespół! Menedżer powinien wykorzystać swoje umiejętności przywódcze do motywowania ludzi do udziału i wyjaśniania ćwiczeń budowania zespołu w jasny sposób. Będą również odpowiedzialni za zachowanie spójności w ćwiczeniach i wydarzeniach, które mają miejsce.

Jasno określone terminy

Zaplanuj konkretną datę i czas integracji online w kalendarzu zespołu – z odpowiednim wyprzedzeniem. Istotny będzie również limit czasu na wirtualne budowanie zespołu.

Podczas gromadzenia zespołu na zajęcia związane z budowaniem zespołu ważne jest, aby każdy członek poświęcał całą swoją uwagę. Gwarantuje to, że nikt nie zostanie uznany za niezainteresowanego lub niezaangażowanego.

Narzędzia do współpracy i udostępniania ekranu

Biorąc pod uwagę, że wirtualny kontakt “twarzą w twarz” jest niezbędny w wielu z tych działań i ćwiczeń, ważne jest, aby uzyskać narzędzie, które umożliwia udostępnianie ekranu i wizualną współpracę z członkami zespołu online. W ten sposób każdy może być obecny i uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach.

Wymienione poniżej narzędzia są fantastyczne do wirtualnego budowania zespołu i mogą usprawnić cały proces. Przykładowe narzędzia do wideokonferencji, udostępniania ekranu i telekomunikacji:

  • Microsoft Teams
  • Zoom
  • Skype
  • Google Meet (wcześniej znane jako Google Hangouts Meet)

Kto skorzysta z wirtualnego budowania zespołu i integracji online?

Przez Covid-19 setki tysięcy firm odeszło w oderwanie od świata. Jednak wiele osób szybko zdaje sobie sprawę, że zarządzanie zespołem zdalnym wiąże się z własnym zestawem wyzwań.

Pamiętaj, że zespoły zdalne nie pracują fizycznie razem, dlatego tracą szansę na kontakty towarzyskie, spotkania się i budowanie relacji z innymi członkami zespołu. Może to powodować poczucie izolacji pracowników – co wpłynie na ich pracę zespołową, zdrowie psychiczne i produktywność!

Wirtualne budowanie zespołu to fantastyczny sposób na zwiększenie empatii i spójności, aby ułatwić komunikację i współpracę w zespole.

Niezależnie od tego, czy Twój zespół jest częściowo zdalny, czy całkowicie zdalny, wirtualne budowanie zespołu jest niezbędne do zbudowania silnego fundamentu zespołu dla Twojej firmy. W rzeczywistości badanie przeprowadzone przez TeamBonding potwierdza, że ​​„65% pracowników zdalnych twierdzi, że nigdy nie brali udziału w sesji budowania zespołu”.

Co to znaczy?

Oznacza to, że wiele firm nie wykonuje łatwego zadania, podczas gdy mogą odnieść ogromne korzyści z budowania zespołu! Jakie?

Dla pracowników:

Wirtualne budowanie zespołu tworzy system wsparcia dla zdalnych członków. Może usprawnić pracę zespołową i proces wdrażania, sprawiając, że nowi członkowie zespołu czują się mile widziani i podekscytowani.

Wiele gier i ćwiczeń wymienionych powyżej daje dużym zespołom szansę nawet współpracy nad zadaniami w przyjaznym środowisku, co jest niezbędne dla innowacji, produktywności i wydajności.

Współpraca przy rozwiązywaniu problemów to także świetny sposób na budowanie relacji i atmosfery zaufania między członkami zespołu – budowanie silniejszych relacji, skutkujące wyższą satysfakcją pracowników.

Dla liderów i menedżerów:

Zabawne zajęcia integracyjne są świetne nie tylko dla pracowników, ale także dla menedżerów!

Dzięki unikalnym grom i zajęciom związanym z budowaniem zespołu możesz lepiej zrozumieć mocne i słabe strony każdego pracownika.

Dzięki temu zarządzanie i delegowanie zadań jest bardziej wydajne. Jesteś także w stanie budować relacje z każdym pracownikiem i dowiedzieć się, czego każdy pracownik potrzebuje od Ciebie jako lidera. Z czasem może to znacznie poprawić Twoje umiejętności przywódcze!

Integracja Online – Podsumowanie

Zespoły zdalne mogą nie mieć takiego samego kontaktu twarzą w twarz, jaki mają małe zespoły, ale to nie znaczy, że muszą czuć się odłączeni od siebie! Tworzenie więzi w zespole wirtualnym zwiększa motywację, wydajność i współpracę pracowników. Dzięki temu pracownicy czują się związani i doceniani, co z kolei sprawia, że ​​są bardzo oddani swoim zadaniom i całej organizacji.

Co jeszcze?

Działania związane z budowaniem zespołu pozwalają menedżerom zespołów wirtualnych doskonalić umiejętności przywódcze zespołu oraz rozpoznawać talenty i umiejętności każdego pracownika, dzięki czemu delegowanie zadań jest bardziej efektywne.

Zarządzanie zespołami zdalnymi może być czasami trudne dla wirtualnych liderów zespołów – ale nie jest to niemożliwe! A dzięki odpowiednim działaniom związanym z budowaniem zespołu nie będziesz mieć trudności z umieszczeniem wszystkich na tej samej stronie.

Potrzebujesz więcej sposobów na usprawnienie sposobu zarządzania zespołem zdalnym?

Skontaktuj się z nami i poznaj nasze propozycje na wzmacnianie wirtualnych zespołów i spotkania integracyjne online!